Kechi Sailing, deniz sevgisi ve deniz kültürünü aşılamayı amaçlıyor

 Kechi Sailing Yatçılık Eğitim Merkezi, bu sezon yeni ortaya koydukları eğitim modeli ile deniz sevgisi ve deniz kültürünü aşılamayı amaç ediniyor.

Kechi Sailing Yatçılık Eğitim Merkezi, bu sezon yeni ortaya koydukları eğitim modeli ile deniz sevgisi ve deniz kültürünü aşılamayı amaç ediniyor.
 
Bilindiği gibi Amatör Denizcilik Belgesi için adaylar kapsamlı çalışılması gereken bir sınava tabi tutuluyor. Bu nedenle insanlar, söz konusu eğitimi genellikle daha kısa zamanda ve daha kolay alabilmek için bu kapsamda ders veren eğitim kurumlarına gitmeyi tercih ediyorlar. Kechi Sailing Yatçılık Eğitim Merkezi de ulusal ehliyet programlarında başı çeken eğitim merkezlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Bu sezon için yeni ortaya koydukları eğitim modeli ise Türkiye’de bir ilke imza atarak deniz sevgisi ve deniz kültürünü aşılamayı amaç edinen bir bakış açısını yansıtıyor. Ayrıca kendi eğitimlerine, temel yelken eğitimini de dahil ediyorlar. Kechi Sailing Yatçılık Eğitim Merkezi çatısı altında Amatör Denizci Belgesi (ADB) eğitimleri 10 saat sürerken, Kısa Mesafe Telsiz (KMT) eğitimleri ise 3 saat gibi bir sürede tamamlanıyor.
 
Eğitimler 5 farklı program dahilinde veriliyor
 
Programlarında çeşitlilik sunduklarını belirten Kechi Sailing yetkilileri, Vira Haber’e verdikleri röportajda konuyla ilgili şunları söyledi: “Kechi Sailing olarak, geçmiş yıllardan edindiğimiz tecrübe ile şunu gördük; insanlar denize çıkmak ve denize çıkmak için de bu eğitimi almak istiyorlar. Ancak ne yazık ki, günümüz çağında herkes bir yere yetişme telaşı içinde ve kimsenin bir programa dahil olmak konusunda serbest saatleri bulunmuyor. Bu nedenle bu sezon eğitimlerimizi 5 farklı program dâhilinde vermeye başladık.”
 
İnsanların deniz sevgisi ile aşılanmasını istediklerini kaydeden yetkililer, bu konuda ciddi sorumlulukları olduğunu ve bu nedenle öğrencilerin dümen tutmasını, denizi ve rüzgarı hissetmesini ve özellikle yelken basmasını istediklerini belirtti. Kechi Sailing yetkilileri, bu işin hiç de zor olmadığını anlatmayı amaçladıklarını ifade etti.
 
Temel yelken eğitimi de gönüllü olarak yaptıklarını söyleyen yetkililer, söz konusu ek eğitimin öğrencilere yansıyan hiçbir bedeli olmadığını da sözlerine ekledi.